14 - Přituhuje

19. ledna 2011 v 21:03 | Zuzumoník
Dnes jak počasí, tak škola. Ráno jsem vyšla z našeho baráčku a měla jsem krásný výhled na ranní město v mlze a sluníčku - další den bez mraků (podle místních je to nejspíš zázrak, že dva dny tak blízko po sobě nebyly mraky..) a s jinovatkou na trávě.

První hodinu jsme měly literaturu, kde budeme mít nějaké úkoly, musíme si koupit nějaké knížky a pak o nich ještě napsat nějaké nesmysle (máme je číst v angličtině, takže jim možná i budu rozumět). Vypadalo to celkem náročně, další na řadě byla Civilisation a oproti tomu byla literatura největší pohodička. Hned jsme dostaly úkol zodpovědět nějaké otázky a odpověď jsme si měly vycucat z prstu (někteří místní vlastní knížku, kde se nalézají odpovědi...). Jooo a poprvé jsme se pozdravili s jedním spolužákem, což považuji za megaúspěch.
Šli jsme za paní AEIOU dořešit problémy s rozvrhem a zeptat se na to, jak je to se sporty a kde zjistíme jejich rozvrh. Přepinkla nás na zahraniční vztahy, kde to paní Žhang vygogolovala (gogol nebo gogel nebo nějak podobně = google po francouzsku) a my jsme vypadaly jako idioti, kteří se neumí podívat na stránky univerzity. Ať žije oběd. A sluníčko.
Následně nás čekaly další tři předměty - cvičení z literatury, kde se budeme muset zapojit a kde se rozebírá text tak podrobně, že v něm můžete najít úplně cokoliv, co si jen vymyslíte. Poté, co prohlásila, že modrá a fialová barva nebe symbolizují papeže a krále, jsem se už k ničemu nezmohla.
Další předmět není příliš náročný, jenom překládáme texty z angličtiny do francouzštiny. Haha.
Mno a poslední ... Tam zatím příliš netušíme, co budeme dělat, protože tam opravovali nějaký test nebo úkol. Prostě různé anglické fráze a takové ty blbosti. To už by nemělo být tak hrozné, akorát jsem se tam přííííííííííííííííííííšerně nudila.
Nechápu francouze - nepijou, nejí a nemají lavičky na chodbách (tak sedí na zemi. jen tak. i venku na schodech), takže na mě koukají asi dost divně, protože na jejich poměry do sebe pořád něco cpu, protože mám neustále hlad.
Po škole jsme měly dokonce přes hodinku čas než začal campus soir - nebo-li večerní škola. Dnes francouzská gramatika, ale to je docela fajn. Ještěže už je zítra čtvrtek.
P.S. Klucí moji, chybíte mi. Tréninky taky. I aikidistky, to je jasný. Už jsem našla fotky, tak visí na zdi. Juchuchů :)
Saluuuuuut
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 20. ledna 2011 v 14:11 | Reagovat

Pěkný rozvrh, no, ale to se poddá ;) Co se týče aj, nemáte problém a fj taky půjde. Jinak přehazování horkého bramboru je asi celoevropská móda ;-)
A my se tu taky nenudíme, MS3F je nadlidksej úkol :-D Ivie už ho má, ale drtivá většina ne, a to jsou na stagu poslední dva termíny, další budou prý v květnu :D

2 Zuzáček Zuzáček | 20. ledna 2011 v 15:56 | Reagovat

No nevim, jestli jsem tak úplně bez problémů s ájinou.. oni mají totiž daleko větší slovní zásobu, než my.. což mě dost překvapilo..
Jo, to jsem už taky zaslechla.. no doufam, že se tam v létě nepotkáme a dáš to už teď :) ganbatteeee! :)

3 Tekimon Tekimon | E-mail | 24. ledna 2011 v 11:58 | Reagovat

:) preklady z aj do fj a tak jsou docela vtipny..:D ale jestli na tom budou vasi francuzi stejne tak, jako ansi, tak na tom budete skoro lip z psanou franinou.. :D takze v tomhle je urcite prevalcujete:D Vsechny ty predmety zni dost silene, ale ty to urcite zvladnes.. :) drzim pesti.. :D

4 zaori zaori | 24. ledna 2011 v 17:22 | Reagovat

no, nevim, ale rozhodně nemáme jejich slovní zásobu.. :D a psaní tak jako u mě víceméně docela pokulhává, ale bylo by fajn je převálcovat.. :D jsou a doufáme, že jo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama