21 - Narozeniny

31. ledna 2011 v 22:14 | Zaori
Včerejší den byl ve znamení katastrof a šílených zpráv, dnešní je o poznání lepší :) Ráno jsem si udělala kafe do školy do úžasného termohrnečku od Barunky (tímto ti také strašně moc děkuju za všechny příspěvky a tak vůbec za vše.. :)), takže jsem díky němu jen tak tak přežila první přednášku. Těžko říct, jak by to vypadalo bez něj...

Dopoledne jsme zjistily, že Niki nemá peněženku, takže jsme se musely vydat krutou sibiří až na koleje a pak teprve do menzy - nebujte, netrpíte v Plzni sami. Nějak tu přituhlo, ráno byla jinovatka a je tu taková ta odporná vlezlá zima... Je mi kosa už od včerejška, místní topení zjevně není zvyklé na takové mrazy a nedokáže tu nic vytopit.
V menze se nám podařilo ulovit Adriena a Moma, takže jsme měly příležitost pocvičit francouzštinu.. :D
Pak už nám zbývala jedna hodina a mohly jsme vyrazit do města - zařídit si jízdenku na tramvaje a CAF (příspěvek na ubytování). Setram na "plzeňskou" kartu jsme našly snadno, protože nám ho ukázal Adrien. Dokonce jsme se úplně v klidu domluvili a máme ji! Woohooo... Jedna fascinující a praktická věc je, že tu mají zařízení, která vám okamžitě vytiskne kartičku a vrátí vám fotku, takže ani nemusíte čekat na vydání nebo tak něco... Taky jsme poprvé zažily kontrolu jízdenek.. Uáí! :D Bylo to super..
Mno a pak jsme se vydaly do centra CAF, cestu nám taky popsali kluci. Respektive řekli, kde máme vystoupit a pak že budeme muset kousek jít pěšky, nicméně neřekli kam. A tak jsme se halabala rozlédly, nikde nic a vydaly jsme se na cestu. Dorazily jsme k budově, která teoreticky odpovídala místu, kam jsme měly jít. Prakticky jsme na tom byly hůř, budova měla číslo 158 místo 178. Chvíli jsme to tam zkoumaly a pak jsme se vydaly zpátky a hned kousek u zastávky bylo místo, které jsme hledaly - jsme prostě blbouni... Vešly jsme a zjistily jsme, že jsme zapomněly všechny potřebné dokumenty, chvíli jsme se potulovaly, jestli tam najdeme formuláře, nikde nic, šly jsme zase ven.
A pozor! Niki zahlédla ceduli Carrefour + 90 obchůdků. Ve Francii je teď období slev, takže jsme se vydaly nakupovat (místo dělání úkolů)... Na ceduli stálo: 3 feu à droite. Hmmmm, já nevim, co to znamená.. asi třikrát do prava... Nahlídneme za roh, nic... Chvilku přemýšlím.. neznamená to na třetích světlech do prava? :D Ano, znamenalo.
Putujeme, putujeme a další cedule: 2 feu à gauche. Začínáme mít podezření, že něco není v pořádku.. Celá ta příhoda se vůbec nedá popsat slovy :D Nicméně jsme usoudily, že Carrefour asi bude dál, než se zdá. Ale nevzdaly jsme to!
Zeptaly jsme se slečny na autobusové zastávce na cestu. Poradila nám, že máme jet na konečnou a pak přesednout na tramvaj (teda já tomu moc nerozuměla..). Nasedly jsme do autobusu a jedeme a jedeme.. už známe asi všechny kouty Le Mans... Viděly jsme dokonce největší místní park. A najednou vidíme tramvaj - tak co tedy... Vystoupit? Nevystoupit? Rozhodly jsme se vystoupit. Vyskočím z autobusu, slyším svoje jméno a vidím Niki uvnitř autobusu za zavřenými dvěřmi...
Řidič mě naštěstí pustil v pohodě dovnitř a jely jsme dál.. :D Ta slečna si musela myslet, že jsme totální idioti. Ale aspoň jsme měly další důvod se zasmát :)
Po přestoupení na tramvaj už žádné problémy nenastaly a my dorazily do cíle. Vzhledem k tomu, že se blíží narozky, jsem se rozhodla koupit si pár dárečků... Navíc jsou to věci, po kterých už delší dobu prahnu a nemůžu se k nim dostat.. Koupila jsem si klobouk a košili.... byla to láska na první pohled. A navíc, klobouk za necelé 4 eura...? :) Niki taky nakoupila.. Obě jsme byly nadšené a mohly jsme vyrazit na Campus soir... Stihly jsme to jen tak tak.. "Testík" na začátku byl ukrutný, ale pohádka, kterou jsme vymýšlely, nás pobavila.. :)
Teď sedím v pokojíčku, je mi pořád zima, mám dělat úkoly a místo toho píšu blog. To bude zas ráno. (haha :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 31. ledna 2011 v 22:36 | Reagovat

Zuzáčku, jsem ráda, že hrneček nebyl zbytečným dárkem. Tvůj blog mě fakt baví, tedy nepřestávej a kašli na úkoly :D
Tvůj příběh je fakt vtipnej, asi nejvíc mě pobavila pasáž s dveřmi a cestou do obchoďáku. Jen tak dál... ;)

2 zaori zaori | 31. ledna 2011 v 22:53 | Reagovat

díky moc! :) no pro mě určitě ne.. obzvášť ráno potřebuju hektolitry kafete, jinak nemám šanci přežít.. ano, provedu, bude mi potěšením :D
Jupí, mám radost, že to nepobaví jenom mě a Niki :D Budu se snažit ;)

3 Káááťa Káááťa | 2. února 2011 v 17:46 | Reagovat

Ahoj, Zuzááááčku:-) čtu si tvůj blog každých pár dní, byl to super nápad si ho založit. Je fajn vědět co děláš, a že ti tam ti frantíci neubližujou :-)

4 zaori zaori | 2. února 2011 v 21:23 | Reagovat

Ahoj Kááááááááťoooo :) mám radost, že čteš a že se ti líbí ;) Jj a aspoň si to taky budu pamatovat... zapomíná se totiž tak strašně rychle... Neubližujou... (bojí se mě :D ) naopak jsou hrozně fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama