9 - Cesta až na konec světa

16. ledna 2011 v 14:49 | Zaori
Rozhodli jsme se, že se vypravíme do jiného obchodu než do Carrefouru; nový cíl se jmenoval Auchan. Nejdřív bylo nutné zjistit, kde se ono místo vlastně nachází. Myslely jsme, že se koukneme na mapičku, kterou jsme dostaly od školy, nicméně ta mapička je dost omezená a vůbec nám neprozradila, kde se cíl vyskytuje. Smířila jsem se s tím, že půjdeme opět do Carrefouru, ale když jsem přišla na sraz, Niki měla dobré zprávy. Bavila se se svým sousedem indem Mukahakafukama (nikdo nezná jeho pravé jméno :D) a ten jí ochotně poradil, že musíme na náměstí přesednout na autobus číslo osm. Nadšeně jsme se tudíž vydaly do města a netušily, jaké nástrahy na nás osud přichystal..

                Na náměstí se jezdí tramvají přímo od univerzity, ale bojový úkol nastal, když jsme dorazily na náměstí. První bylo zjistit, odkud vůbec autobus jezdí. To se nám podařilo relativně rychle, chvíli jsme tam postávali a koukali na tabuli, která ohlašuje příjezdy, kde o našem autobuse nebyla ani zmínka. Radši jsme se koukly na jízdní řád a zjistily jsme, že máme ještě dvacet minut čas - následovala procházka po náměstí a pokus zjistit, kde je "rue kebab" ("ulice kebab"), místo, kam chodí pařit místní studenti (i Erasmáci). To se nám nepovedlo, ale stihly jsme autobus č. 8. Nicméně tady fungují věci jinak než v Plzni. Dveře dopravních prostředků jsou tady naprosto zabijáčtí nepřátelé. Nezavírá je všechny najednou řidič, ale zavírají se samy tak od sebe po chvíli, takže dost často to někoho přiskřípne, což není zrovna radostný pohled a do autobusů se nastupuje prvními dveřmi.. Takže poté co jsme nastoupily posledními dveřmi jsme se musely prodrat davem až dopředu, abychom si mohly označit lístek...
                Na půl ucha jsem odposlechla něco o Auchan, ale vůbec jsem netušila co -
snad že tam ten autobus tam nejede.... Nicméně jsme se rozhodly v autobuse zůstat a tím začala naše dlouhá strastiplná cesta :D Nemluvě o narvaném autobuse, jely jsme pekelně dlouho a pochybovaly, jestli se ještě vůbec pohybujeme ve městě nebo už nás odvezl kamsi... Rozhodly jsme se, že prostě pojedeme až na konečnou a tam se případně vrátíme. Konečná byla v nedohlednu a mezitím se začaly zjevovat nápisy Auchan, ale jelikož jsme netušily, kde se vyskytuje, neopovážily jsme se vystoupit.
Když jsem konečně zahlédla zastávku Moins.. kdovíjak... (= konečná), autobus tam nestavil a pokračoval dál. Rozhodně jsme byly nervózní, ale setrvat se nám vyplatilo a snad po 45 minutách jízdy jsme spatřily onen Auchan a rozhodly se ho navštívit. A dobře jsme udělaly. Je sice úplně na konci města, nicméně rozhodně spoustu věcí jsme tam našly levnější než v Carrefouru, takže jsme se rozhodly, že na nákupy budeme jezdit tam... Samozřejmě na ty větší a tak vůbec.
                V krámu plynul čas rozhodněji příjemněji než v autobuse (ani nedokážu popsat pocit, kdy jsme konečně vystoupily z autobusu) a zpáteční cesta byla jen nepatrně méně krutá... Naivně jsme se domnívaly, že když nastoupíme předními dveřmi, dostaneme se do autobusu dřív a sedneme si. Neseděly jsme a nožičky trpěly. Zato jsme se mohly kochat malým shrečátkem - malinké černošské miminko. (je tady opravdu hodně černochů a v autobuse byl jeden, který by stál za hřích :) jinak zatím působí spíš nesympaticky..) Ale jsme šikuly - krám jsme našly a nakoupily vše potřebné! Ať žije Le Mans........ :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rapsu rapsu | Web | 16. ledna 2011 v 14:53 | Reagovat

Mohu Tě o něco poprosit? Potřebuji velmi důležitou pomoc. Jde o výstavu nejkrásnějších koní světa a je na tobě, který vyhraje!
Prosím, pomoz a hlasuj - viz. web.
Děkuji moc, a máš krásný blog ;)

2 Bára Bára | 16. ledna 2011 v 20:01 | Reagovat

Zuzu, bomba, pamatuju si cestování po Paříži MHD :D Jste šikulky a těším se na další zážitky ;)

3 Gilmorka Gilmorka | 17. ledna 2011 v 19:38 | Reagovat

Budu si to pamatovat-když něco hledáš, nevystupuj!

4 zaori zaori | 17. ledna 2011 v 20:35 | Reagovat

Baru: v Paříži to musí bejt faaakt masakr.. :) jj, asi půjdu sepisovat první den ve škole :D (se najednou cítim jak prvňáček :D)
Gilmorka: lepší nevystupovat než vystoupit uprostřed ničeho :D

5 Tekimon Tekimon | E-mail | 22. ledna 2011 v 18:22 | Reagovat

Trochu mi to ptipomina nasi cestu s ivie do Toleda a zpet.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama