42 - Výlet do Limoges, čtvrtek

7. března 2011 v 19:07 | Zuzumon
Všechno začalo klasicky - zpožděním. Původně se mělo odjíždět ve tři hodiny hned po škole a pak se to postupně přesouvalo na čtvrtou.... mezi čtvrtou a pátou a vyrazilo se asi až tak kolem půl šesté. Niki byla nervózní, protože cesta do Limoges je dlouhá a navíc tam na nás čekala Marti - naše spolužačka z Plzně, která je tam na Erasmu.


Pustili jsme si Archive a několikrát zazněla úchvatná píseň Lights, byla to naprosto dokonalá atmosféra; jízda na dálnici, západ slunce, hudba a pocit, že se brzy uvidíme s někým, koho jsme už nějakou chvilku neviděli, výlet, dobrodružství... Momo se bohužel zapomněl u jedné odbočky, tudíž jsme si zajeli slušnou dávku kilometrů navíc a příjezd do Limoges se o kus prodloužil. Pak ještě o chvíli, když jsme zastavili na kafe a jídlo, kde jsme vypálili další hudbu na poslech - Aldebert, který zní v našich uších do dnes. Zas a znovu.. hrál zbytek cesty..

Do vesničky zvané Breuilaufa jsme se tedy dostali až za úplné tmy někdy po desáté hodině. Chvilku jsme hledali jejich baráček, který byl až na samém konci, dokonce mimo vesničku. Před barákem stály dvě siluety a my měli ohromnou radost, že jsme dorazili a že je konečně vidíme. Měli jsme čest seznámit se s jeho dvěma bratry - mladším Arthurem (který mi hned připomněl Matesa) a starším Basilem - pak tam ještě byl Noe, který hraje s Basilem a Arthurem v kapele Argyle, a Pierre, který pracuje s jejich tatínkem. Kluci večeřeli, ale měli pro nás připravené talíře a to bylo strašně milé. Na chvíli jsme zasedli a napůl v rozpacích jsme se snažili konverzovat a papat ve francouzském stylu, což je naprosto úžasná věc.... Ale o tom až později :) Vzhledem k tomu, že na nás ve městě čekala Martinka, dlouho jsme se nezdrželi a vyrazili jsme pro ni.

Nastaly problémy v komunikaci, takže jsme se asi třikrát přemístili, ale ve finále jsme se našli... :D Jop, jsme na tom tak špatně, že si ani nerozumíme česky... :D Doprovázeli ji nějací studenti erasmu, takže se aspoň nemusela potulovat sama v ulicích... Vzhledem k tomu, že jsme byli ve městě, rozhodli jsme se ještě na chvilku stavit v nějakém baru, což nebylo až tak úplně jednoduché, protože už bylo dost pozdě a známe Francii, že? Limoges je v noci docela mrtvé město, moc lidí jsme nepotkali a hospoda, kam jsme chtěli jít, byla zavřená. Pokračovali jsme ale dál, protože Adrien věděl o nějakém místě a tak jsme se s ním promotávali uličkami až jsme se dostali do onoho baru, kde kromě nás nikdo nebyl. Dali jsme si jeden drink a unavení jsme vyrazili zpátky, trochu se vyspat na další den.

My jsme, jakožto správné drbny, drbaly dlouho do noci, takže nám dalo docela práci se ráno vykopat, obzvlášť když nám Adrien zavřel okenice...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agleskala agleskala | 8. března 2011 v 23:29 | Reagovat

UAAAAAAAAAAA tři bráchové k podívání
tak tenhle výlet podle fotek stál za to :D Basil rocks!!!

2 zaori zaori | 9. března 2011 v 10:17 | Reagovat

agleskala: :D hehe... to máš recht.. nejen podle fotek :D fakt to bylo úžasné :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama