57 - Večeře

16. dubna 2011 v 19:30 | Zuzáček
Sněží sněží, i když ne v pravém slova smylu. Ve vzduchu lítá spousta bílého bordelu a na zemi je bílo. Nicméně to není sníh, ale nějaké chmýří. Je to hezké, ale dělá to bordel, snad už tedy přestane brzy sněžit :)


Včera večer jsem chtěla jít aikido, nicméně když jsem tam dorazila na daný čas, nikdo tam nebyl, skočila jsem si tedy k Niki pro fotky, mezitím nám napsal Adrien, jestli chceme jít na večeři do restaurace a protože jsme už dlouho chtěly něco takového podniknout, souhlasily jsme. Když jsem se vracela k sobě, zjistila jsem, že se v tělocvičně svítí a trénink zřejmě byl. Ach jo, co se dá dělat... Třeba to vyjde příště :)

Sešli jsme se na náměstí a Adrien se nás zeptal, kam chceme jít. To nás rozesmálo a pak jsme mu připomněly, že jsme jaksi cizinky a vůbec to tu neznáme... :D On to tady taky moc nezná, ale vyrazili jsme do starého Le Mans, kde je to nádherné a je tam vícero restaurací. Nejdřív jsme nevěděli kam se vrtnout, ale nakonec jsme šli do restaurace, kde už Adrien jednou byl.

Sotva jsme vešly, hned nás pozdravil nějaký pán, moc jsem nechápala co se děje :D A zeptal se, jestli jsme tři, pak s námi poslal jednoho s číšníků, který nás odvedl ke stolu. Byla to taková malinká, ale útulná restaurace. Koukali jsme do jídelních lístků, trochu jsme měly s Niki obavu, že nebudeme rozumět, ale naštěstí to bylo ok.

Ptaly jsme se Adriena, co k tomu budeme pít a tak říkal, že rosé... Když si dáme tartines (hmh, čte se to zhruba tartýn), tak se se to k tomu hodí a když něco jiného, tak taky :D Nakonec jsme všichni šli do tartines, to je chleba, na kterým jsou různé směsi, k tomu trocha amerických brambor a trocha salátu. Adrien s Niki si dali tartines se sýrem z chèvre, plátkama kachničky fumé (uzená) a fíkovou marmeládou a já s kuřecím masem, takovou směs na kari.

Naštěstí to objednal Adrien, takže jsme se vyhnuly přišlápnutým jazykům a spoustě nedorozumění :D Po nějaké chvíli nám přinesli víno, které nejdřív nabídl Adrienovi, aby ho ochutnal... Hehehe, těžko říct, jestli fakt poznal, že je dobré nebo ne :D

Než nám přinesli jídlo, tak nám vyhládlo, což bylo fajn, protože jsem to pak snědla jen tak tak. Nicméně jsem měla chuť na něco sladkého a když jsem to pronesla, tak Adrien přitakal a rozhodli jsme se dát si ještě desertík. Přišlo rozhodování... chtěla jsem si dát něco, co se jmenovalo myslím Framboisine (s malinami), ale přišel číšník a začal nám tam vychvalovat nejdřív něco a pak Café gourmet. Vzhledem k tomu, že si ho dali Niki s Adrienem, nechtěla jsem trhat partu, tak jsem si ho dala také (navíc jsem najednou měla ohromnou chuť na kafekafekafe! :D )

Až na to, že jsem byla už přežraná, to byla výborná volba - kafíčko a k tomu několik malých desertíků úchvatně naaranžovaných na talířku... Bylo to výborné.

Odcházeli jsme úplně vyřízení a za večeři jsme dali 24,50 ojříček.. což je jako měsíční tramvajenka nebo celodenní výlet na zámky :D Mno, ale rozhodně se to vyplatilo... :)

Dnešní hláška: Jsme arogantní, ale sympatický :D

Přidávám ještě fotky spolužáků a Johna... http://zaori.rajce.idnes.cz/Spoluzaci/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gilmorka Gilmorka | 17. dubna 2011 v 17:53 | Reagovat

Zuzi promiň, ale vedle Johna vypadáš strašně usedle.A pak že se v Francii nenosí trička:)

2 zaori zaori | 18. dubna 2011 v 12:14 | Reagovat

hihi :D njn, je to řízek... výjimky potvrzují pravidla.. ale on je původem angličan, takže se taky vymyká... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama