Květen 2011

71 - Softyvins a kočička s fouskama

29. května 2011 v 19:55 | Zuzák
Vzhledem k tomu, že jsem dneska tvrdě makala (protože jsem dostala první záchvěv paniky po obdržení emailů od našich profesorů.. ale což, pět testů za dva dni bude přece brnkačka jako vždycky), píšu za odměnu blog. Asi bych sice měla makat dál, ale myšlenky a nápady mi tak víří v hlavě, že se prostě nemůžu udržet... Stejně bych se na to nesoustředila.

70 - Miguel

28. května 2011 v 21:23 | Zuzumon
Je na čase vás obohatit o novinky ze světa medvědů. Vzhledem k tomu, že s většinou z vás, kdo si čtete blog (vlastně vůbec nevím, kdo ho teda čte... :D) nejsem až tak v kontaktu, nevíte, že za poslední týdny jsme toho zažily asi kvadrilion a že jsme zkusily další kvadrilion nových věcí a viděly asi tak milion míst... :D A samozřejmě to všechno ještě nekončí, takže vám nebudu spoilovat (ehm, prozrazovat), co se stalo doteď (určitě o tom napíšu, byť nevím kdy - teď jsem sice měla týden volno a ani jsme nikam nejely, ale vznikl z toho pouze jeden článek (asi mě málo bombardujete, že chcete víc zážitků a mě pokleslá návštěvnost blogu a skoro žádné komentáře zrovna dvakrát nemotivují... byť chci všechno sepsat... a to především pro sebe a Pikolku), ale trošku vám naspoiluju, co se bude dít příští týden. Chci se totiž pochlubit! Jsme šikulky šikovné a tak příští týden jedeme na čtyři dny do Paříže a budeme bydlet v bytečku na La Défense ZADARMO (pokud nepočítam 4,5 hodinový úklid). Juchůůůůůůůů, radujte se s námi a za nás... Bože, to bude jízda! (ušetřily jsme tím 50 ojříček, které plánujeme utratit přímo tam :))

69 - Breuilaufa - sobota a neděle

26. května 2011 v 13:04 | Suzki
Tak mam takovej pocit, že už nedělam nic jinýho než že piju kafe a sedim u noťasu. Co se ale dá dělat, když je na internetu tolik zajímavýho anime (v případě Niki je to Big Bang a Himym), že?


68 - Tak všelijak

23. května 2011 v 23:20 | Hunyx
Absolutně nestíham psát, ale to je vlastně taky dobře, znamená to, že se skvěle bavím, pořádně cestuji a nemám vůbec čas se zastavit. Blog je pozadu... Breuilaufa proběhla už dávno a mezitím byla další... Cestujeme po Francii bez problémů.. TGV a vůbec vlaky ve Francii jsou skvělý. Všechno máme na háku, heheheh.


67 - Breuilaufa - pátek

18. května 2011 v 14:57 | Suzanne
V pátek ráno jsme leželi v postelích a Julien už si posloužil vínem nebo čím ještě před snídaní. Hrůza. Mno, my jsme se pomalu vysypali a tak nějak jsme vlastně nic nedělali. Obědvali jsme zase venku, protože bylo hezké počasí. A těsně po obědě nás přišli navštívit svědci jehovovi. Kluci jsou na ně moc milí, takže se s nimi začali bavit a diskutovat.

66 - Breuilaufa - čtvrtek

17. května 2011 v 21:50 | Zuzák
Úplně jsem zapomněla jednu zásadní příhodu ze středy... :D Jak jsme se rozvalovali na trávě, všimli jsme si, že utekly nějaké sousedovic ovečky z ohrady, takže jsme pomohli tatínkovi je nahnat zpátky. Byli jsme na to já, Niki, Marti, Joseph (tatínek), Adrien a Arthur. Využili jsme té příležitosti a šli jsme se rovnou projít. Pronásledovali jsme tedy uličkou ovečky a pak jsme se vydali přes Josephovo pole, kde nám ukazoval, jaké kameny se sbírají při ramasser des cailloux (čti ramasé de kajů - sbírání kamenů :D ). Pokračovali jsme dál až k přístřešku, kde mají schované různé bagry a podobné další stroje, které nevím, jak pojmenovat. A Niki řídila traktor! Byl to asi nějaký vymakanější model, ovládal se totiž joystickem :D


65 - Breuilaufa - středa

17. května 2011 v 14:27 | Zuzumoník
Ráno jsme trochu zaspaly, takže nám bylo hned jasné, že oběd do dvanácti nepřipravíme. Nicméně jsme se pustili do krájení 3 kg cibule, naštěstí nám pomohl Adrien, takže to celkem šlo. Zjistili jsme, co je účinné, abychom nebrečeli při krájení cibule - kontaktní čočky. Neuronila jsem ani slzičku :)


64 - Uá

10. května 2011 v 8:31 | Hunyx
Sakryš sakryš, vůbec nestíhám psát, jak bych si přála... Ale co se dá dělat, pak to určitě dopíšu.


63 - Breuilaufa - úterý

8. května 2011 v 12:19 | Suzki
Ráno jsme museli vstávat poměrně brzo, protože Adrien měl jet ke kadeřnici do Limoges nechat si ostříhat pačesy :) Všichni jsme se tak nějak vykopali z postele a k snídani jsme poprvé ochutnaly něco, čemu jsme se vždycky smály a nechápaly jsme - jogurt s cukrem (krystal). A překvapivě nám to hrozně moc chutnalo! Milujeme jogurt s cukrem! :D

62 - Breuilaufa - pondělí

5. května 2011 v 20:49 | Suzki
Místo maximální pohody, odpočinku... Navíc plné příjemných a sympatických lidí. Jako stvořené pro trávení prázdnin! Ať žije Breuilaufa (čti brejůfa)! Pobyt ve znamení lítajících koberců a medvědů!

61 - Na cestě

1. května 2011 v 17:04 | Zuzki
"... a tahle holčička holčička padla na koberci na kolena a řekla mu..." Bukowski - Polibte mi (někteří budou vědět... :))