66 - Breuilaufa - čtvrtek

17. května 2011 v 21:50 | Zuzák
Úplně jsem zapomněla jednu zásadní příhodu ze středy... :D Jak jsme se rozvalovali na trávě, všimli jsme si, že utekly nějaké sousedovic ovečky z ohrady, takže jsme pomohli tatínkovi je nahnat zpátky. Byli jsme na to já, Niki, Marti, Joseph (tatínek), Adrien a Arthur. Využili jsme té příležitosti a šli jsme se rovnou projít. Pronásledovali jsme tedy uličkou ovečky a pak jsme se vydali přes Josephovo pole, kde nám ukazoval, jaké kameny se sbírají při ramasser des cailloux (čti ramasé de kajů - sbírání kamenů :D ). Pokračovali jsme dál až k přístřešku, kde mají schované různé bagry a podobné další stroje, které nevím, jak pojmenovat. A Niki řídila traktor! Byl to asi nějaký vymakanější model, ovládal se totiž joystickem :D


Na cestě zpátky začalo pršet, takže jsme zavolali Nelly, aby pro nás přijela a mezitím jsme se schovali pod stromy. Protože nás bylo celkem dost a v autě nebylo zrovna dostatek sedaček, skončili jsme s Arthurem v kufru a prohlíželi jsme si knížku s ptáčkama (Basilama).

My totiž místo ptáček říkáme Basile, protože on je má strašně rád, pozoruje je svým dalekohledem, všechny pozná a prý je dokonce pozná i podle toho, jak zpívají. Když jsme tohle zjistily, tak pokaždý, když jsme viděly nějakého ptáčka, nevyhnutelně jsme si vzpomněly na Basila a po nějaké chvíli jsme začaly ptáčkům místo les oiseaux říkat Basilové.

"Hele Basile!"

A vlastně jsme Adrimu začali říkat kočička s fouskama. To poprvé řekla Niki a mně se to tak líbilo, že už mu to zůstalo... Vzhledem k tomu, že jsme říkaly kočička poměrně často, Nelly a Adrien se nás ptali, co to znamená, tak jsme jim vysvětlily, že to je le petit chat a že tak říkáme Adrienovi... Od té doby jsme ho tak začaly i oslovovat.. :D Teď když řekneme kočička, ozve se Adrien: "Oui, c'est moi." (Jo, to jsem já.)

Vůbec tak nějak třem bráchům říkáme kočičky... Jednou k nám přišel Basile a tak jsme ho pozdravily: "Ahoj kočičko." Adri se začal smát a Basile nechápal... :D Mno, ale nakonec to jako přezdívka zůstalo jen Adrimu, teda kočičce :)

Do Breuilaufy jsme přivezly CD Argyle, protože nám došlo, že na něm vlastně nemáme autogramy a věnování a Adri nám tam napsal český slova, což je super, protože je vždycky vtipný vidět, jak to píšou... Housti, tivolé a kochichka... :D

Ve čtvrtek ráno s Adrienem odjela Marti zpátky do Limoges, konečně stihl kadeřnici, takže když jsme se vykopaly z postele, byl už zpátky s novým sestřihem. Byl to trochu šok, ale sluší mu to :)

Ve čtvrtek jsme opravdu nedělali vůbec nic... Kluci se chopili nástrojů a já foťáku. Brouzdala jsem po baráku a hledala oběti. Bohužel tam byla celkem tma, takže ty fotky až tak úplně nevyšly... Nicméně jsem se docela dobře zabavila a pak jsme měli decentní minikoncert - Basile a Arthur hráli jenom pro nás.

Oběd byl záležitostí klasicky úžasnou. Miluju jejich styl jezení (krom toho, že jsou schopní si nalejt smetanu do guláše, že jo Arthure a Basile... :D). Nevařilo se, protože zbyly spousty jídla z posledních dnů, takže se to všechno dalo na stůl a každý si vzal na co měl chuť. Všichni v klídku ujídají, povídají si, popíjí víno a podobně. Zjistily jsme, proč se po obědě jí sýry. Je to záminka k tomu, aby mohli ochutnávat víno... :D A jestli si někdo myslí, že jím pomalu, pak se mýlí. Tady si připadam jako rychlík :D Možná je to stylem Breuilaufy, venkovem a klidem, který tam panuje (v běžném... městském... životě asi takhle až tak často nejí), ale tady se jí skutečně pomalu. Rozhodně nejpomaleji jí Arthur, všichni už pomalu odnášejí talíře, on teprve dojídá jídlo a začíná jíst sýry... :D Mno a na závěr nesmí chybět tradičně jogurt s cukrem (hnědým, jináč to není ono). Ňamy ňam.

Odpoledne jsme si říkali, že se půjdeme projít. Řekli jsme to fakt hodněkrát, až na to vůbec nedošlo. Měl totiž přijet Adrienův kamarád Julien, tak jsme nakonec vytahli frisbee a šli jsme si házet. Hráli jsme asi pět minut a vžum už tam byl - Julien, relativně sympatický francouz. Ve stejnou chvíli přijel i tatínek a nějaký jeho kamarád. Tatínek si taky pořídil nový sestřih, protože do Limoges přijel Sarko (Sarkozy). Chvilku vtipkoval na náš účet a my se ani nemohly bránit, protože jsme nechápaly, co vykládá a Niki schytala pohlavek :D Mám pocit, že si jí fakt oblíbil... Hihi, jak by ne, Niki se nedá a vždycky do něj šije zpátky. Vždycky se tomu musím smát :)

Večer jsme zasedli ke stolu, všichni vytahli své zbraně - kytary a takové to bicí cosi krabici. :D A začali hrát. Znovu jsme ochutnaly Pastis - anýzový alkoholický nápoj - tentokrát s ledem a mám pocit, že si pomalu začínám trochu zvykat na tu prapodivnou chuť. Nicméně si myslím, že to není špatné v létě s ledem. Ale že by to byla nějaká dobrota, to (zatím) nemůžu říct.. :D Zato zbylí gumoví medvídci byli a dost lepší než předchozí večer. Ubrali na síle, takže měli takovou jemnější chuť. Hmh a spíš než medvídci to byli takoví malí grizzlíci :D

U Arthura jsme tedy zase spali čtyři, akorát jsme Martinku vyměnili za Juliena, což nebylo zrovna dvakrát super. Byl totiž značně opilý a to bylo relativně nepříjemné. Ještěže tam byl Arthur se svým supertranquille přístupem, který mě nepřestává udivovat :D Pak jsme ještě párkrát zmínili les ours, párkrát jsme dostaly záchvat smíchu a pak jsme teprve mohly v klidu usnout. (btw. Julien était oursé = bourré = opilý :D)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 19. května 2011 v 13:10 | Reagovat

páni, ten Adri vypadá úplně jinak :D a kochichka a housti..no to mě dostalo :D:D a já chci taky řídit traktor, to musí bejt hrozná sranda :D asi taky zkusim jogurt s hnědym cukrem,abych zjistila,co je na tom tak vyjímečnýho .. nechcete je všecky sbalit do batůžku a přivézt nám je sem? :D:D (myslim kluky, ne jogurty :D )

2 zaori zaori | 19. května 2011 v 22:47 | Reagovat

hehe, jojo, ale sluší mu to.. zprvu to byl šok, ale trochu to odrostlo a je to super :D :) jojo, řídit traktor je sranda a jogurt s hnědým cukrem určitě vyzkoušej! :) mno, nejradši bych je sbalila do batůžku a přivezla... ale .. nevim, jestli to půjde :D

3 agleska agleska | 22. května 2011 v 23:13 | Reagovat

Ahoj ;) hezky se vam zije mnau
btw co mas proti smetane v gulasi? u nas je to normalni ^______________________^

4 zaori zaori | 23. května 2011 v 16:10 | Reagovat

ahojky.. to je jasné.. :) mno.. v zásadě nic.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama