78 - Bernard

13. července 2011 v 11:43 | Zaori
Znáte z filmů takové ty superopálené černovlasé týpky, kteří se pokoušejí ulovit každou sukni? Tak to je přesně Bernard... :)


Je to celkem pohlednej, ukecanej, bláznivej kluk s duší rebela...S ničím si nedělal starosti a když měl něčeho plný zuby, tak se prostě sebral a odešel, není divu, že ho naši šéfíci nemuseli. Ale on věděl, jak na ně... Nejlepší bylo rybízové odpoledne.

Šli jsme sbírat rybíz, který se samozřejmě nedá sbírat tak rychle jako třešně a hlavně ho nenasbíráte tolik, protože je lehoučkej. Takže když se doslechl, že se za něj platí 65 centů jako za třešně, usoudil, že místo sbírání se bude opalovat a bombardoval otázkama Sandru (šéfka kyselejší než nezralej rybíz).

"Madam Sandro, a tenhle hrozen rybízu mam sbírat nebo ne?"
"Madam Sandro, myslíte, že je zákonný takhle platit?"
"Sandro, kdy skončíme?"

A tak dál, divím se, že se do něj nepustila... A my jsme se chlámaly smíchy, přestože je ta práce otročina a banda, která se tu sešla není zrovna super. Bylo to fajn :)

V pondělí jsme zase přišli celé natěšené sbírat třešně.. Haha.. Bernard sbíral a pak se s námi začal bavit o tom, že vlastně ve finále je to asi 50 centů za kilo, což je fakt směšný... Pak prohlásil, že jde a odešel. Tohle tady ale udělal už tolikrát, že nás překvapilo, když přišel elegán v košili... La classe!

"Madam Sandro, končim."

A tak náš jediný oblíbenec odešel. Jé, to bylo smutku, ani jsme se s ním nevyfotily... I tak jsme se ještě dopoledne skvěle zasmály, protože jsme vychechtaný medvědi. Pak Dominik zařval na Niki STOP, protože chtěla sebrat ještě pár třešní i když už "dávno" skončila dopolední práce.. :D

Odpoledne nás zase začali buzerovat, že pod stromem jsou dobrý třešně (jako by to pro nás bylo výhodný je házet na zem, že?) a šli jsme za Stephanem, protože jsme dostaly smlouvu, kterou jsme nepodepisovaly, takže byla poněkud neplatná. Nebo snad ne? :P

Sandra řekla, že podepsaná bejt nemusí a Stephan se obhajoval, že tam je přece spousta lidí, kteří ji nepodepsali...
Nervózní se třesoucíma rukama ovšem vyndal papíry a nechal nás to podepsat.

Nicméně se prý musí ta smlouva ihned odeslat nějaké asociaci a vzhledem k tomu, že jsme ji nepodepsaly, tak jí určitě nikam neposlali. Je tu v tom pěknej bordel a myslim, že tu smlouvu neodeslali ani teď... Kočičí maminka říkala, že teda zavolá na patřičné úřady a pošle na ně inspekci, protože styl, jakým tady jednají s lidma je neuvěřitelnej. Deset hodin práce denně, věčná buzerace a plat, kterej zdaleka nedosahuje výše minimálního platu... Takže tu pracujeme na černo.. Haha. A navíc jsme pak zjistily, že ačkoliv jsme v EU, musíme mít jakýsi papír, abychom tu mohly legálně pracovat. Takže tu vlastně pracujem na černo na černo. Hahaha. Věděli jste to někdo? Ještěže máme kočičí rodinku, jinak bychom nevěděly nic.

Každopádně rozbroje pokračujou, máme každou chvíli chuť s tím praštit, včera jsem neměla vůbec chuť pracovat a tak jsem nasbírala jen 83 kg třešní... Niki spadla z kolečkožebříku (nic se jí nestalo :)), málem u toho vyvrátila strom a vystřelila mě do vesmíru :D Dovedete si určitě představit jakej jsme dostaly záchvat smíchu...

Držte nám palce, ať všechno dobře dopadne.. Ale nakonec to dopadne určitě stokrát líp, než jsme čekaly... Nebo snad ne? :)

P.S. Kočička už sice odjela, ale už se plánuje výlet do Lyonu, setkání s aikiďáčky a Breuilaufa!!!! A snad vyjde i mnoho dalšího! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zaori zaori | 13. července 2011 v 19:21 | Reagovat

hahaha, tak teda nemusíme mít žádnej papír.. :D to jsou zmatky aneb francouzská administrace neni o nic lepší než česká..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama