96 - Parc Astérix

8. května 2012 v 12:09 | Zouzours
Salut tout le monde! Ça va??


Je čas na zpátky do minulosti... Když jsme se vrátily z Lyonu od Adriho, měli jsme pár dní na to, abychom si trochu odpočaly a pak nás čekal naplánovaný výlet s erasmáčky do Asterix parku! To je zábavný park postavený na kraji Paříže. Jsou v něm převážně vodní atrakce a pár roller coasterů aneb horských drah, které jsem chtěla vyzkoušet už strááášně dlouho a tak se mi konečně splnil sen :)

Vyráželi jsme autobusem někdy v ranních hodinách z Le Mans a do parku jsme se dostali v podstatě na začátek otvíračky, abychom si to řádně užili (navíc to není zadarmo, že? :)). Astérix parc krásný park, kde je spousta budov a postav z komiksu Asterix a Obelix. I všechny popisky a podobné nesmysle jsou tematické :) Tentokrát jsme to netáhly ve dvou s medvědem, ale přibraly jsme do party úžasnou Američanku Cassie (čti kesí).

Řídila jsem se radou svého tatínka: Tu nejhorší dráhu musíš sjet na začátku a pak už je všechno sranda!

Před námi se zjevil krásný Goudurix a tak bylo jasné, kam půjdeme... Čekání ve frontě bylo napínavé, bylo mi trošku zle, ale všechno přebíjelo nadšení, že se konečně za chvíli svezu!! V moment, kdy si sednete do sedačky, jste připoutáni a vláček se rozjede, víte, že není cesty zpět. Cesta nahoru je dlouhá a vy zjišťujete, jak vysoko jedete a pak najednou vžuuuuuuum a jste v jednom kole... Nejvíc se mi asi líbil loop, kdy se vlastně otáčíte hlavou dolů, to bylo super, ale nechtěla bych se tam zastavit :D Musim se přiznat, že se mi skoro celou dobu honila hlavou myšlenka, jestli umřu :D Neumřela jsem, tak dobrý.. Zato Niki dostala hned z první jízdy bolehlav. Kdyby jste chtěli dostat bolehlav přes internet, tak tady máte odkaz na jízdu: http://www.youtube.com/watch?v=yIBUVMClXoM&feature=related :)

Usoudily jsme tedy, že zvolníme tempo a půjdem na něco mírumilovnějšího. Naším cílem přesto bylo vyzkoušet všechny atrakce, což jsme nakonec nestihly, ale moc už nám jich nezbývalo, takže pohoda :) Ukázalo se, že spousta vodních drah je točícííííchichichichichichi, nahoře jsme se roztočily a rozesmály a tlemily jsme se celou cestu až dolů. Ti, co jeli před námi naprosto nechápali.

Další dráha, která se mi moc líbila byla na kolečkách, takže nebyla hlavou dolů ani nijak šíleně zakroucená. Byla to prostě fajnová jízda se skvělou momentkou na fotku (která bohužel stála docela dost, takže jsme si ji nekoupily...). Někteří týpci vyli fakt machři na dělání fotek během jízdy, protože tam měli fotku, kdy ten vzadu "nalévá" tomu vepředu čaj, dokonalé! :D

Dostaly jsme se taky na delfíní show, která byla moc fajn, spoustu delfínků, šplouchání, cákání a her. Taky bych k nim hned skočila do bazénku. Pak jsme si trošku prošly městečko, uvelebily jsme se někde ve stínu, že si dáme oběd. Mám pocit, že na nás útočila nějaká potvora včela, ale nakonec jsme unikly!

Dál jsme si naplánovaly nejmokřejší jízdu, bylo totiž krásně slunečno a horko, takže nastal okamžik se trochu schladit. Měla jsem trochu strach na tu jízdu jít, páč mám takové matné vzpomínky na jednu podobnou dráhu ze států, kde jsem měla pocit, že vypadnu a spadnu pod vozejček, což nebyl zrovna nejpříjemnější pocit. Tohle ale byla naprosto báječná jízda se skvělou sprchou. Ještě jednou, prosím!

Na závěr jsme se rozhodly vypravit na poslední coaster v parku a to na Tonnerre de Zeus - Blesk Zeuse... Ahaha, jednalo se o klasickou dřevěnou dráhu. Představovala jsem si, že ji drží nějaké šílené trámy, ale ne. Očividně na to stačí docela tenká prkýnka, což mě po pravdě trochu zarazilo. Nedaly jsme se ale odradit a vystály jsme frontu. Dráha nebyla vůbec vidět, takže jsme nevěděly, co nás čeká, krom hučení a řevu lidí. Když jsme měly nastupovat, vystupovali zrovna erasmáčci a říkali nám, ať na to nechodíme a měli pobledlé obličeje :D Nenechaly jsme se odradit, odhodlaní naším původním předsevzetím, že prostě všechno sjedeme! Dřevěná dráha se od kovové dost liší. Nejsou na ní sice různé otočky a další podobné šílenosti, o to víc ale drcá a škube. Těm, co to nikdy nevyzkoušeli žádnou dráhu rozhodně doporučuji zkusit obě :)

Takže vyjíždíme nahoru, hezky to drncá a po krátkém rozhlédnutí s lehkým zděšením zjišťuji, že se dráha rozprostírá na obě strany a je obrovská. Vyšplhala se neuvěřitelně vysoko, zabočila doprava a začala se řítit do černého tunelu. Musím říct, že to byl doslova hukot. Nejšílenější okamžik byl, když jsem si myslela, že pojedeme rovně a najednou jsme odbočili doleva :D Páteř celkem cítila všechny tyto úžasné škubnutí, nevim, jestli jsem ideální člověk na dřevěné dráhy, ale... Co si budem povídat, ještě bych to ráda někdy zkusila :) Medvěd byl chudák po jízdě úplně zničenej, zato Cassie byla nadšená...

Pak jsme si s Cassie daly ještě jednu jízdu, cukrovou vatu a šly jsme na autobus, protože park se už zavíral. Škoda, že tam zavírají tak brzy, určitě by se tam dalo ještě nějakou tu hodinku blbnout :) Ráda bych se tam ještě někdy dostala, mají tam totiž novou dráhu! Kdybyste někdo přemýšlel kam do zábavného parku, tak tenhle určitě doporučuju, je to celodenní záležitost a je lepší tam jít, když je teplo a sluníčko :))

les fotkys: http://zaori.rajce.idnes.cz/Parc_Asterix#
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 8. května 2012 v 15:31 | Reagovat

Téda, jsi se nějak rozepsala :D Perfektní, jízdu jsem zkoukla a myslím, že bych raději držela tašky u východu :D nějak těm dráhám technicky nevěřím...
Jinak, Zuzáčku, super článek, jen tak dál ;-)

2 zaori zaori | 8. května 2012 v 20:53 | Reagovat

Bára :) ehehe, taky jsem koukala, jak mi to psaní šlo :D hehehe, je to celkem sranda a myslím, že v těch velkých parcích se tomu i věřit dá... prý je nejlepší se zeptat, kolik lidí tam umřelo :D Děkuju moc.. budu se snažit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama