Červenec 2012

Akvárko

26. července 2012 v 8:51 | Zuzu
Jak se tu snažím nějak domluvit se svými domácími, přijde mi, že spoustu času probendím doma.. ale moje tempo je tak pomalý, že opravdu nic nestíham... :D a navíc se někam dopravit trvá strašně dlouho... včera jsem hodinu a půl jela na trénink... šílený. Jo, strýček vás všechny moc pozdravuje!

Nara

25. července 2012 v 7:26 | Zuzumon
Velké díky tomu, kdo vynalezl klimatizaci. Dole v kuchyni je přijatelné horko, ale u mě v pokoji by se mohl za pár hodin podávat na podnose k obědu. S klimoškou je to ale rázem něco jiného. Fouká na vás příjemný vánek a vy žijete v iluzi, že je tu přijemné počasí, ovšem když vyjdete z pokoje, tak dostanete pořádnou facku :D

Hiroshima - pondělí

22. července 2012 v 17:59 | Medvěd
Hledám kamaráda, co je v Tokyu a má čas. Zn. spěchá!


Hiroshima - neděle

22. července 2012 v 15:39 | Zuzumon
Protože bylo v pondělí volno, vyrazili jsme s rodinkou na dvoudenní výlet. Jak už to v rodinách chodí (a kupodivu i v japonských), vypravit celou rodinu není sranda a tak se trochu honíme na nádraží Shin-Ósaka, odkud nám jede shinkansen do Hiroshimy.

Biwako

21. července 2012 v 6:16 | Zuzumon
Zatímco v Ósace je stále 31 stupňů, v Tokyu je příjemných 22, v Tochigikenu jsem si musela dát i ponožky :D Po delší odmlce se zkusím odvyprávět, co se vlastně všechno stalo a že toho bylo tolik, že jsem ani nestihla psát... Jsou tu tisíce drobných věcí, které člověka fascinují, že se vlastně ani všechny nedají zmínit (jako třeba paní s nařeseným mikrofonem, úžasný styl spaní ve vlaku, tisíce dobrůtek, ztřeštěné reklamy, vtipné tanečky a posunky a další a další věci).

Po 3.

16. července 2012 v 15:47 | Zuzu
Asano-san, která kvůli dešti zrušila čtvrteční výlet, se rozhodla mi to vynahradit v pátek. Jeli jsme s jejím dvouletým synem Tómo-kunem, který ze mě měl nejdřív strach, ale pak jsme se docela skamarádili a už se na mě taky zářivě usmíval :)

Kyóto

14. července 2012 v 16:30 | Zuzu
protože tam je vždycky co dělat... Dá se tam mockrát vrátit a pořád tam vidět spoustu nových věcí, nebo si projít spousty kouzelných obchůdků a ochutnat spousty dobrůtek - především jsou prý dobré sladkosti, udon, soba... no a vlastně ve finále skoro všechno :D

Slečna, co studovala v Praze

13. července 2012 v 18:11 | Zuzák

Yasuko mi domluvila sraz se Sarie-chan [sarí-čan], která se učila češtinu a studovala nějakou dobu v Praze. Je prý jen o trošku starší než já a bude mít červený tričko s One Piecem. Měly jsme sraz u zadního východu zastávky Umeda. Sejít se jen tak u východu ze zastávky není sranda. Všechny nástupiště (a především vlaková) mají asi tak million východů, takže velice snadno vylezete někde úplně blbě :D


Plány bez plánů

12. července 2012 v 17:32 | Zuzu
Vlastně ani nemam moc naplánované, co tu budu dělat. Je tu pár záchytných bodů a mezitím je improvizace :D Vše záleží na spoustě věcí včetně počasí (sice tu mají v počasí napsaný i odkdy dokdy by mělo pršet, ale taky jim to úplně nevychází...).


Bránybránybránybrány

10. července 2012 v 16:12 | Zuzumon
Dnešek byl skvělý den, to bylo zase jednou pěkné dobrodružství xD

Odpočinek...

10. července 2012 v 13:19 | Suzki
... se mi taky někdy dostane... :D

Ruská kola

9. července 2012 v 7:34 | ズーじー
Psaní blogu a trochu fejsbukování způsobilo, že jsem šla spát v sobotu asi ve dvě ráno. To by ještě nebylo tak hrozný, kdyby mě asi milionkrát nevzbudil můj nový půjčený japonský fialový telefon. Byla jsem tak vyřízená, že mi strašně dlouho trvalo než jsem přišla na to, že to je telefon, kdo huláká. Zmlknul dřív, než jsem s ním stihla něco udělat. Tím to ale neskončilo, za pár minut zvonil znovu. Nechtělo se mi budit Yusukeho, tak jsem zkusila zmáčknout jediný možný popisek a objevilo se něco dalšího. Neměla jsem odvahu pokračovat a tak telefon za chvíli ječel znovu. Nelítostně jsem zmáčkla všechny tlačítka netuše co dělám. Neudělala jsem nejspíš nic, protože zase zvonil jako praštěnej.. Nezbývalo mi nic jiného než vzbudit Yusukeho. Když se s tím popral, mohla jsem jít zase spát.

Tanabata

7. července 2012 v 18:31
O tom svátku jsem se tu už zmínila... Jde ve zkratce o to, že jednou za rok se na mléčné dráze setkají dva milenci. Dneska se určitě pohádali, protože celý den pršelo :D

Dusnější než dusno + fotky

7. července 2012 v 6:33 | Zuzi
Jsem tu, připojená na svém noťasu přes adaptér do zásuvky.. všechno šlape jak jen nejlíp může :)