Den s učitelem

3. září 2012 v 20:36 | Zuzu
V pátek jsem měla to štěstí, že jsem ho mohla strávit s Shishiya senseiem. Měl volno, a tak jsem se místo na výlet s Toko k hoře Fuji vydala na Ikebukuro, kde jsme měli sraz.


Díky tomu, že jsem si doma zapomněla peněženku, jsem trochu nestíhala... Naštěstí jsem měla telefon, tak jsem zavolala senseiovi, že se omlouvám, že dorazím o trochu později. Sešli jsme se dole v budově, kde se cvičí v pondělí a ve středu. Nasedli jsme do auta a vydali se k Asakuse. Už jsem tam byla jednou večer s Toko, kdy už byly krámky zavřené, tak jsem byla zvědavá, jak to tam vypadá přes den.

Je tam obrovské množství obchůdků se suvenýry a dobrůtkami. Jelikož bylo horko, koupili jsme si zmrzlinu - dala jsem si tradičně macha zmrzlinu, ale pak jsem si říkala, jestli jsem třeba neměla zkusit příchuť černého sezamu.. Tak třeba příště :) Prohlédli jsme si chrám, vyfotili pár fotek a vyrazili jsme hledat místo, kam mě chtěl sensei vzít na oběd. Chvilku jsme se motali uličkami, až jsme to nakonec našli. Vzal mě na jídlo, které jsem ještě nejedla - unagi - úhoře a polévku na jejímž dně leželo jakési cosi, což mi moc nechutnalo. Ale úhoř byl dobře nachucený v krabičce na rýži a vypadal moc dobře. Jediná nevýhoda tohoto pokrmu je, že v něm je celkem dost kostiček a jedna se mi zapíchla do dásně a nešla ven, potvora. Nebylo to zrovna příjemné...

Říkala jsem senseiovi, jak se za ním všichni chtějí vypravit a jak se Radkovi s Pepou stýská. Řekl mi, že mám tu dobrotu vyfotit a poslat jim to, aby mi záviděli :D Sensei je vtipálek :) Bráchové se prý mají dobře, jeden zůstal na Jakartě, protože tam mají spoustu karaoke a tak tam prý zpívá od rána do večera.

Pak jsme vyrazili ještě na studenou kávu, protože bylo neuvěřitelné horko. Ve Starbucks byl naštěstí chládek, takže jsme si pěkně odpočali a pak jsme vyrazili dál. Sensei pro mě měl naplánováno, že se projedem na lodičce po moři. Je to sice moře, ale vidíte jenom Tokyo, ani kousíček otevřeného moře :) Bylo to ale osvěžující, vánek a pěkný výhled. Ten den bylo sice hodně vlhko a nebyla zrovna dobrá viditelnost, ale nám to vůbec nevadilo.

Po jízdě jsme si šli na chvíli sednout a dali jsme si další dobrůtku. Já jsem dostala drcený led se šťávou (kdyby byla kyselá, tak by to bylo o moc lepší, takhle to byl strašně sladký cumel :D) a sensei si dal nějakou šíleně zelenou limonádu se zmrzlinou :D Spokojeně jsme seděli a podřimovali a odpočívali po celodenním výletu.

Kousíček jsme se prošli a vyrazili jsme domů. Sensei musel jít na trénink a já jsem se vrátila, protože mě nenapadlo, že skončíme tak pozdě a že bych pak mohla jít na trénink... :D Aspoň jsem se ale vrátila včas domů a mohla se domluvit jak to bude další den... :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama